Vodák

13. července 2012 v 18:39 |  Kdysi
Dalším tématem je vodák. Ten se konal na přelomu května a června na Vltavě. Jak určitě všichni víte, jedná se o sjíždění řeky na lodích, raftech, kánoích atd.. My jsme měli málo vody, takže jsme jezdili na kánoích. Ty byly po dvou místech. Já jsem jezdila se svou dobrou kámoškou Haňou. Bohužel jsme měli špatné počasí a tím se náš výlet značně zkomplikovat :( Bydleli jsme v kempu na Pískárně, který je u Českého Krumlova a tam nám pršela každý den :(


1. den
Po příjezdu jsme hned vyrazili na vodu. Po 4 hodinové cestě jsme se první ubytovali a najedli. Potom jsme nasedli zpátky do autobusu, který nás vyvezl někam nahoru (nevím jak se to tam jmenovalo :D) Tam nás instruktoři proškolili co dělat a jak pádlovat. Hned jsme si to šli zkusit. Není to tak lehké jak se zdá :D Hned první problém bylo vlézt do loďky tak, aby se nepřevrátila :D Když jsme zvládli to, museli jsme se naučit pádlovat a řídit. Já jsem byla nejdřív ve předu "háček" a Haňa byla vzadu "zadák"..ale druhej den jsme se museli prochodit.
Hned ten první den jsme museli sjet ten nejtěží jez!...Vykoupali jsme se. Byla celkem zima a navíc začalo pršet a to jsme měli teprve 1 km za sebou..ještě jich zbývalo 10km !!! Nakonec jsme ujeli z 11 km 8 km..potom se učiteli slitovali a pro nás (naprosto promoklí a vyčerpaný lidi) přijel bus. Ten den jsme toho měli všichni pokrk!

2. den
Druhá den to už bylo lepší. Měli jsme před sebou celkem 18 km. 15 km toho dne + 3 km z první dne (ty co jsme neujeli). Byla to fakt makačka. Ten den jsme hráli různé hry i tu, kdyy jsme měli přelést. Zadák místo háčka a naopak. Tedy Haňa místo mě. Nakonec se nám to celkem osvědčilo a sjížděli jsme tak, protože já mám víc síli a tak jsme loď dokázala udržet celkem rovně, když jsme sjížděli jezy. Pak už jsme se nepřeklopili vůbec (ani ten první den, tehdy jsme sjížděli další 3 jezy). Asi to bylo tím, že už jsme to obě víc zvládali. Ale vždycky když jsme sjeli, tak jsem tu loď někam naprala :DD Narazili jsme na šutry atd..ale nepřeklopili se :D. Byly jsme už zkrátka dobrý no :D. Jenže ten den ještě zdaleka nekončil. Posledních 5 km (to je asi 70 minut cesty) nám opět začalo pršet. Bylo to neskutečný..já naštvaná, protože ta debilní kánoi vůbec nejela. Haňa, která seděla ještě vzadu (protože natrvalo jsme se prohodili až 3 den) byla už úplně vyřízená, tak jsme se zase prohodili a nakonec jsme i tento den zvládly. Potom večer byl táborák a to bylo super.


3. den
To byl den odpočinu. Pádlovali jsme jenom 8km, ale čekalo nás 5 jezů. Ale zvládli jsme je i když jsme měly strach :) Po pádlování pro nás dojel autobus a my jsme jeli do Krumlova na prohlídku zámku. Tam jsme měli rozchod a potom jsme jeli ještě do Teska :) Ten den nás déšť přepadl až když jsme byli na zámku nebo hradě..nevím :D Večer opět táborák. Ale ten 2 den byl táborák nejlepší :)

4. den
Tento den nám zbývalo ujet dalších 15 km. Hned ráno začalo pršet. Samozřejmě jsme byli všichni otrávení, báli jsme se, že budeme zase promrzlí. Kamoška ale dostala nápad a šla se zeptat jestli tam neprodávají pláštěnky a on že ne, ale že nám může prodat pytle na odpadky :D tak jsme si někteří nakoupili pytle a popsali si je jménama a číslama :D. Když jsme vyjeli tak už ani nepršelo, takžy pytle byly jenom jistotou :D. Odpoledne bylo na programu lezení po lanech (na pevnině :D). My jsme se tam najedli a šli jsme lést, ale opět začalo pršet, hodně pršet. Takže jsme nakonec museli lana zrušit protože to hrozně klouzalo. Když to trochu přestalo, tak jsme zase vyjeli. Pršelo celých 10 km cesty. Nám to ale s Haňou nepřišlo, jelikož jsme s kámoškama (Terkou a Terkou :D) závodili, kdo pojede první :D..takže nám to rychle uteklo, navíc jsme po 4 dnech přišli na dobrej způsob pádlování :DD na rychlé pádlování, ale to bylo celkem únavný :D ale touha zvítězit nás táhla dál :D...Večer jsme se už pomalu balili.

5.den
To byl den odjezdu. Jenom jsme se dobalili a jeli domů :)

I přes to hnusný počasí jsme si to užili pěkně. Škoda že nevylezlo sluníčko no :(...ale vzpomínky máme :) Hlavně že jsme tam byli spolu :)


°°CrazyLucinka°°
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rezi rezi | 17. července 2012 v 22:05 | Reagovat

ahoj, jsem rada že jsi zase obnovila blog, obcas sem chodim a posledni dobou se tady nic nedelo, ze jsem mela obavy ze končiš :-?

2 CrazyLucinka CrazyLucinka | 18. července 2012 v 12:55 | Reagovat

:-) ne nekončím..akorát nějak není čas :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama